Witamy w Nyskim Księstwie Jezior i Gór.

UWAGA ! Wszystkie zapytania ofertowe, ich wyniki oraz wszelkie aktualne informacje publikowane są na NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. Niniejsza strona nie będzie już rozwijana.

Nasz region

 
PROW 2014 - 2020
 
OGŁOSZENIA
 
LGD
 
Media o Nas
 
Program Leader
 
   Lokalna Strategia
Rozwoju
 
   ZREALIZOWANE
PROJEKTY
 
OGŁOSZENIA O NABORACH
 
INFORMACJE DLA WNIOSKODAWCÓW
 
Wzory Wniosków I Instrukcje
 
Szkolenia
 
Punkt informacyjny- konsultacyjny
 
Kontakt
 
SIO
Idea
Wyszukwiarka
Logowanie
Rejestracja
Rodzaje obiektów
 
Logowanie dla agentów

Login:
Hasło:

SART-WEB
 
Włączenie społeczności lokalnej

 "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Ocena lokalnych strategii rozwoju zakończona!

 Szanowni Państwo, 

 Zarząd Nyskiego Księstwa Jezior i Gór  z wielką przyjemnością informuje, że w dniu 8 kwietnia 2016r. rozstrzygnięty został konkurs na wybór Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, ogłoszony przez Zarząd Województwa Opolskiego.

Radość nasza jest tym bardziej uzasadniona, iż Lokalna Strategia Rozwoju Nyskiego Księstwa Jezior i Gór na lata 2014-2020 otrzymała 237 punktów, zajmując zaszczytne pierwsze miejsce w województwie opolskim na 10 lokalnych grup działania (LGD), które uczestniczyły w konkursie. Otrzymaliśmy tym samym maksymalną kwotę wsparcia o jaką wnioskowaliśmy tj. ponad 3 mln euro na realizację naszej LSR.

W tym szczególnym momencie, chcielibyśmy serdecznie podziękować Samorządom Gmin, członkom stowarzyszenia, Grupie Roboczej, Grupie Eksperckiej, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, Powiatowemu Urzędowi Pracy, mieszkańcom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wnieśli swój wkład w opracowanie naszej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR). Dziękujemy za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo, które miało  realny wpływ na opracowany dokument strategiczny, a tym samym na  przyszły kierunek działania stowarzyszenia jako Lokalnej Grupy Działania. 

Przed nami teraz kolejny etap - realizacji LSR. 

Jeszcze raz dziękując za pomoc, liczymy na dalszą współpracę i aktywność w pozyskiwaniu środków poprzez LGD.    

                            Zarząd stowarzyszenia

                           Nyskiego Księstwa Jezior i Gór

 LSR

14.04.2016r.

W dniu 19 lutego br. w Hotelu Aspen w Podlesiu odbyło się pierwsze spotkanie Polskich i Czeskich Partnerów z obszaru działania Nyskiego Księstwa Jezior i Gór oraz MAS Hrubý Jeseník. Łącznie reprezentowanych było ok. 40 podmiotów.Nyskie Księstwo Jezior i Gór zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania sie z projektem proponowanych kryteriów, działaniami komunikacyjnymi oraz ewaluacją Lokalnej Strategii Rozwoju 2014-2020. Zapraszamy do zgłaszania uwag i sugestii na adres email: stowarzyszenie_nyskieksiestwo@op.pl  w terminie do dnia 04.12.2015r. do godz. 15.30.
Projekt - kryteria
Projekt - ewaluacja Projekt - komunikacja
27.11.2015r.

Kolejne spotkanie Grupy Roboczej za nami19 listopada 2015r. w Państwowej Szkole Zawodowej w Nysie odbyło się trzecie spotkanie Grupy Roboczej - przedstawicieli 3 sektorów z każdej gminy, współpracującej przy tworzeniu nowej LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NYSKIEGO KSIĘSTWA JEZIOR I GÓR NA LATA 2014-2020 dla obszaru gmin: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce.  
Więcej o spotkaniu
24.11.2015r.

Nyskie Księstwo Jezior i Gór zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z projektem celów do Lokalnej Strategii Rozwoju 2014-2020. Zapraszamy do zgłaszania uwag i sugestii na adres email: stowarzyszenie_nyskieksiestwo@op.pl w terminie do dnia 12.10.2015r. do godz. 12:00. Projekt celów do Lokalnej Strategii Rozwoju 2014-2020
05.10.2015r.


Kolejne spotkanie Grupy Roboczej za nami  30 sierpnia 2015r. w Państwowej Szkole Zawodowej w Nysie odbyło się drugie spotkanie Grupy Roboczej - przedstawicieli 3 sektorów z każdej gminy, współpracującej przy tworzeniu nowej LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NYSKIEGO KSIĘSTWA JEZIOR I GÓR NA LATA 2014-2020 dla obszaru gmin: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce.   Spotkanie poświęcone było określeniu celów LSR, ustaleniu ich hierarchii i sposobów ich realizacji oraz identyfikacji grup docelowych
Więcej o spotkaniach 30.09.2015r.

W związku z trwającymi pracami związanymi z tworzeniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) Nyskiego Księstwa Jezior i Gór na lata 2014-2020, Zarząd Stowarzyszenia zaprasza do wypełniania zamieszczonych poniżej anonimowych ankiet skierowanych do młodzieży oraz lokalnej społeczności, których celem jest diagnoza lokalnych potrzeb mieszkańców w zakresie możliwości pozyskania funduszy ze środków Unii Europejskiej.  Ankieta diagnozująca lokalne potrzeby - Nyskie Księstwo Jezior i Gór    ink: https://wspoldecydujemy.pl/nyskie-ksiestwo-jezior-i-gor/ankieta/ankieta-diagnozujaca-lokalne-potrzeby-nyskie-ksiestwo-jezior-i-gor/wypelnij  Ankieta dla młodzieży z Nyskiego Księstwa Jezior i Gór  link: https://wspoldecydujemy.pl/nyskie-ksiestwo-jezior-i-gor/ankieta/ankieta-dla-mlodziezy-z-nyskiego-ksiestwa-jezior-i-gor/wypelnij
16.09.2015r.


Projekt Analizy SWOT - Konsultacje społeczne. 
Oceń mocne i słabe strony! Skomentuj szanse i zagrożenia!  Nyskie Księstwo Jezior i Gór zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z projektem Analizy SWOT, która została wypracowana podczas konsultacji społecznych oraz warsztatów dot. opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 dla obszaru gmin: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego obszaru do zgłaszania uwag, sugestii, propozycji zmian oraz wprowadzenia elementów, których nie umieszczono w opracowanej analizie SWOT na adres maila: stowarzyszenie_nyskieksiestwo@op.pl do dnia 20.09.2015 r.
Projekt analizy SWOT
03.09.2015r.

Cykl spotkań Grupy Roboczej - rozpoczęty
W dniu 31 sierpnia 2015r. odbyło się w Państwowej Szkole Zawodowej w Nysie inauguracyjne spotkanie Grupy Roboczej współpracującej przy tworzeniu nowej LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NYSKIEGO KSIĘSTWA JEZIOR I GÓR NA LATA 2014-2020 dla obszaru gmin: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce. W skład Grupy Roboczej weszli przedstawiciele 3 sektorów z każdej gminy reprezentujący organizacje pozarządowe, przedsiębiorców oraz JST
Więcej o spotkaniach 03.09.2015r.

Spotkania z przedsiębiorcami w ramach prac nad nową LSR W dniach 19-21 sierpnia 2015r. Nyskie Księstwo Jezior i Gór zorganizowało dodatkowo w każdej z 8 gmin, spotkania konsultacyjne w zakresie analizy słabych  i mocnych stron, szans i zagrożeń, a także celów LSR dotyczących tworzenia nowej LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NA LATA 2014-2020 dla obszaru gmin: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce.
Więcej o spotkaniach 21.08.2015r.

       W dniach 19-20 sierpnia 2015r. odbyły się kolejne 4 spotkania konsultacyjne ze społecznością lokalną, organizowane przez Nyskie Księstwo Jezior i Gór w zakresie analizy słabych i mocnych stron, szans i zagrożeń, a także celów LSR, dotyczące tworzenia nowej LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NA LATA 2014-2020 dla obszaru gmin: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce.       W zorganizowanych spotkaniach na terenie gmin: Otmuchów, Paczków, Głuchołazy i Korfantów udział wzięli liderzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, sołtysi, radni, przedstawiciele JST, rolnicy, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy, którym -na sercu leży” przyszłość i rozwój Nyskiego Księstwa Jezior i Gór.
Więcej o spotkaniach
  21.08.201506.08.2015r.
W dniach 28-29 lipca 2015r. odbyły się pierwsze spotkania konsultacyjne ze społecznością lokalną, organizowane przez Nyskie Księstwo Jezior i Gór w zakresie analizy słabych i mocnych stron, szans i zagrożeń, a także celów LSR dotyczących tworzenia nowej LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NA LATA 2014- 2020 dla obszaru gmin: Głuchołazy, Kamiennik, Korfantów, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce.
Więcej o spotkaniach

30.07.2015r.

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych ws. LSR Nyskiego Księstwa Jezior i Gór w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie


Pobierz plan włączenia społeczności lokalnej 

Uroczy Zakątek Polski
 
Polecamy

 
Pogoda
Wrocław 9°C
Katowice 8°C
Praga 6°C
 
Turystyka
Imprezy
Noclegi
Gastronomia
Galeria zdjęć
 
Produkty turystyczne
Trasy rowerowe
Szlaki piesze
Szlakiem zabytków
Spływy kajakowe
Scieżki dydaktyczne
Zabytki
 
Zasoby naturalne
Rezerwaty przyrody
Parki krajobrazowe
Pomniki przyrody
Punkty obserwacyjne
 
Nasze gminy
Głuchołazy
Kamiennik
Korfantów
Nysa
Otmuchów
Paczków
Pakosławice
Skoroszyce
 
Mapy
Ogólne
Trasy
Zabytki
 
System S.A.R.T.
Kalendarz imprez
Baza noclegowa
Agroturystyka
Ciekawostki
 
 
 

Powered by S.A.R.T.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Sfinansowano ze środków Zarządu Województwa Opolskiego "Współpraca mikroregionalna w ramach Programu wdrażania 

podejścia Leader  w woj. opolskim".
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.