Witamy w Nyskim Księstwie Jezior i Gór.

UWAGA ! Wszystkie zapytania ofertowe, ich wyniki oraz wszelkie aktualne informacje publikowane są na NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. Niniejsza strona nie będzie już rozwijana.

Nasz region

 
PROW 2014 - 2020
 
OGŁOSZENIA
 
LGD
 
Media o Nas
 
Program Leader
 
   Lokalna Strategia
Rozwoju
 
   ZREALIZOWANE
PROJEKTY
 
OGŁOSZENIA O NABORACH
 
INFORMACJE DLA WNIOSKODAWCÓW
 
Wzory Wniosków I Instrukcje
 
Szkolenia
 
Punkt informacyjny- konsultacyjny
 
Kontakt
 
SIO
Idea
Wyszukwiarka
Logowanie
Rejestracja
Rodzaje obiektów
 
Logowanie dla agentów

Login:
Hasło:

SART-WEB
 
Projekty Współpracy

Opolskie szlakiem LGD -

9 LGD z województwa opolskiego podpisało umowę na realizację projektu współpracy  

 

 

W dniu 26 czerwca 2013r. Nyskie Księstwo Jezior i Gór wraz z ośmioma LGD z województwa opolskiego podpisało umowę z Samorządem Województwa Opolskiego na realizacje projektu współpracy Opolskie szlakiem LGD o wartości ponad 675 tysięcy złotych.

Realizowany projekt ma na celu wzmocnienie promocji województwa opolskiego poprzez stworzenie szlaku biegnącego przez najatrakcyjniejsze miejsca na obszarze 9 lokalnych grup działania. Partnerami projektu są: Stowarzyszenie -Brzeska Wieś Historyczna”- koordynator, Lokalna Grupa Działania -Złota Ziemia”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania -Dolina Stobrawy”, Lokalna Grupa Działania -Górna Prosna” Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania -Kraina Dinozaurów”, Stowarzyszenie Kraina św. Anny, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Płaskowyż Dobrej Ziemi.  

W ramach zaplanowanych zadań na obszarze Nyskiego Księstwa Jezior i Gór zamontowanych zostanie 36 szt. tablic informacyjno-promocyjnych wraz ze stojakami na rowery. Dodatkowo utworzenie wspólnej strony internetowej, wydanie map, folderu informacyjno-promocyjnego oraz jego insert na terenie województwa dolnośląskiego i śląskiego posłużą jako narzędzia zwiększające informacje o atrakcjach turystycznych oraz przyrodniczo-kulturowych wśród turystów z sąsiednich województw.  

Opolskie szlakiem LGD to jedyny dotąd projekt, który opiera się na współpracy, aż 9 LGD i obejmuje obszar ponad trzech czwartych województwa opolskiego. 

 

 

Strona internetowa o "Opolskie szlakiem LGD"

Nysa, dn. 26.06.2013r.

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

1. Tytuł Projektu

PCM -Pokazujemy co mamy”

2. Działanie PROW 2007 - 2013

Wdrażanie Projektów Współpracy

3. Podmiot odpowiedzialny za realizację projektu

Nyskie Księstwo Jezior i Gór

 

4.         Opis projektu

Celem projektu była kompleksowa promocja atrakcji obszaru LGD i okolic poprzez  budowę nowej, małej infrastruktury turystycznej, zachowanie estetyki obszaru i umożliwienie szerokiemu gronu odbiorców zapoznania się z walorami i atrakcjami  przyrodniczymi, historycznymi i kulturowymi.

W ramach operacji wykonano i zamontowano 4 punkty rekreacyjno- informacyjne na terenie każdej z gmin obszaru LGD, w skład których wchodzą tablice informacyjne o wymiarach 120cmx80cm, kolorowe, dwustronne z materiałem fotograficznym i tekstem, z zadaszeniem , miejscem na kwiaty, umieszczone na stalowej konstrukcji z wmontowanymi kombinacjami siedzisk, stojaków na rowery, stolików oraz postaci. Tablice zawierają informacje o miejscu ich ustawienia (materiał fotograficzny i tekst) oraz wydarzenia istotne z punktu wiedzenia społeczności lokalnej. Z drugiej strony tablicy umieszczona jest mapa  z zaznaczeniem głównych atrakcji turystycznych, przyrodniczych i kulturowych obszaru 3 LGD - partnerów projektu współpracy ze szczególnym odznaczeniem obszaru LGD na którym umieszczona jest tablica. Ponadto na tablicach umieszczona zostanie uproszczona  informacja o projekcie współpracy.  W ramach projektu wydano również 12.000 folderów informacyjno- promocyjnych formatu A5, kolorowe, szesnastostronicowe), które zawierają kompleksową informację  turystyczną  dla obszaru LGD Nyskie Księstwo  Jezior i Gór, a w szczególności dot. aktualnych imprez, inicjatyw rozrywkowych i społecznych (sezonowe kalendarium) oraz informacje na temat najciekawszych miejsc i atrakcji dla miłośników przyrody, zabytków, rekreacji i rozrywki, atrakcji letnich i zimowych sąsiada  Czeskiego. Foldery te stanowią   -niezbędnik” informacyjny dla turystów pragnących aktywnie i interesująco spędzić wolny czas. 

5.         Koszt projektu (zł)

Całkowita wartość:     24 994,70 zł

6.         Termin realizacji projektu

Rozpoczęcie 21.11.2010   Zakończenie    12/2011

 

 


Powered by S.A.R.T.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Sfinansowano ze środków Zarządu Województwa Opolskiego "Współpraca mikroregionalna w ramach Programu wdrażania 

podejścia Leader  w woj. opolskim".
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.